ଭାରତର ଦ୍ଵିତୀୟ ଅମ୍ବାନୀ ଅଟନ୍ତି ବିବେକ ଓବରୋଏ, ଜାଣନ୍ତୁ କୋଉଠୁ ଆସୁଛି ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଏତେ ପଇସା, ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ

ନିକଟରେ, ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ବିଶିଷ୍ଟ ଅଭିନେତା ବିବେକ ଓବରୋଇ ଦେଶ ପ୍ରତି ନିଜର ଦାୟିତ୍ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଶହୀଦ ସେନା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପରିବାରବର୍ଗଙ୍କୁ ମୁମ୍ବାଇ ନିକଟ ଥାନେରେ 25 ଟି ଫ୍ଲାଟ ଦେବାକୁ ଘୋଷଣା କରି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଫ୍ଲାଟଗୁଡିକର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ତାଲିକା ମଧ୍ୟ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ପ୍ରକାଶ ପାଇବ | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ମନରେ ସମାନ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଙ୍କି ମାରୁଛି ଯେ ଏହି ଖବର ଶୁଣିବା ପରେ ବିବେକ ଓବରୋଇଙ୍କର କେତେ ସମ୍ପତ୍ତି ଅଛି କାରଣ ସେ ଅଧିକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ମଧ୍ୟ କରୁନାହାଁନ୍ତି, ତା’ହେଲେ ତାଙ୍କଠାରୁ ଟଙ୍କା ଆସୁଛି ..?

ନିକଟରେ, ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ବିଶିଷ୍ଟ ଅଭିନେତା ବିବେକ ଓବରୋଇ ଦେଶ ପ୍ରତି ନିଜର ଦାୟିତ୍ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଶହୀଦ ସେନା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପରିବାରବର୍ଗଙ୍କୁ ମୁମ୍ବାଇ ନିକଟ ଥାନେରେ 25 ଟି ଫ୍ଲାଟ ଦେବାକୁ ଘୋଷଣା କରି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ। ବିବେକ ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଭିନେତା ରୂପେ ମଧ୍ୟ ପରିଚିତ ଅଟନ୍ତି I

ଏହି କିଛି ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେବାକୁ, ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ସହ ଜଡିତ କିଛି ବିଶେଷ ଜିନିଷ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ…

3 ସେପ୍ଟେମ୍ବର 1976 ରେ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ବିବେକ ଓବରୋଇ ଅଭିନେତା ସୁରେଶ ଓବରୋଇଙ୍କ ପୁତ୍ର।

ସେ ଫିଲ୍ମ ‘କମ୍ପାନୀ’ ସହିତ ବଲିଉଡରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ I ଏହା ପରେ ସେ ‘ସାଥିଆ’, ‘ଲୋକଖଣ୍ଡୱାଲାରେ ସୁଟଆଉଟ୍’ ଏବଂ ‘ମସ୍ତି’ ଭଳି ଅନେକ ସୁପରହିଟ୍ ଫିଲ୍ମରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ।

– ଏକ ଫିଲ୍ମ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରାୟ 3 ରୁ 4 କୋଟି ଟଙ୍କା ଲାଗେ |

– ବିବେକଙ୍କ ମୁମ୍ବାଇରେ ଏକ ଜଣାଶୁଣା ଉତ୍ପାଦନ ଘର ମଧ୍ୟ ଅଛି |

– ମିଡିଆ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ବିବେକଙ୍କ ପ୍ରାୟ 14 ନିୟୁତ ଡଲାର ସମ୍ପତ୍ତି ଅଛି। ଅର୍ଥାତ୍ ସେମାନଙ୍କ ପାଖରେ ଭାରତୀୟ ମୁଦ୍ରା ଅନୁସାରେ ପ୍ରାୟ 90 କୋଟି ଟଙ୍କା ରହିଛି।

-ଏହା ବ୍ୟତୀତ ବିବେକଙ୍କ ପାଖରେ “କର୍ମ ଭିତ୍ତିଭୂମି ପ୍ରାଇଭେଟ ଲିମିଟେଡ୍” ନାମକ ଏକ ନିର୍ମାଣକାରୀ କମ୍ପାନୀ ଅଛି। ଯାହା ଗତ ବର୍ଷ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଶାହାପୁରରେ ଏକ ସୁଲଭ ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ପ୍ରକଳ୍ପ ଆରମ୍ଭ କରି ବେଶ ଚର୍ଚା ରେ ରହିଛି ।

-ଏହି ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ପ୍ରକଳ୍ପର ଶୁଭାରମ୍ଭ ପରେ ସେ 15 ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଗରିବ ପରିବାରକୁ 7 ଲକ୍ଷ 90 ହଜାର ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟରେ ଘର ଯୋଗାଇଦେବାକୁ ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ କମ୍ପାନୀର ଯୋଜନା ହେଉଛି ଆସନ୍ତା ତିନି ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଲକ୍ଷ୍ୟକୁ 5 ଲକ୍ଷକୁ ବୃଦ୍ଧି କରିବା।

– ଦୟାକରି କୁହନ୍ତୁ ଯେ ବିବେକ ଅନେକ ଷ୍ଟାର୍ଟ ଅପରେ ବିନିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି | ଯାହା ମଧ୍ୟରୁ ଅଧିକାଂଶ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବା ଏବଂ ଶିକ୍ଷା ସହିତ ଜଡିତ |

-ସେନାର ଶହୀଦ ପରିବାରକୁ ଘର ଦେବା ବ୍ୟତୀତ ବିବେକ ଓବରୋଇ ନିଜେ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଥର ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆଗେଇ ଆସିଥିଲେ। ଯଦି ମନେରଖାଯାଏ, ବିବେକ ସୁନାମି ପୀଡିତ, କର୍କଟ ପୀଡିତ ଏବଂ ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ଦୁର୍ବଳ ଭୂମିହୀନ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସାହାଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି | ଏହାପୂର୍ବରୁ ବିବେକ ମଧ୍ୟ ସହାୟତା ପାଇଁ 30 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦାନ କରିଥିଲେ।

-ବାସ୍ତବରେ, କେବଳ ଦେଶ ପ୍ରତି ତାଙ୍କର ଦାୟିତ୍ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ନୁହେଁ, ଧନ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ମଧ୍ୟ ବିବେକ ଅନେକ ଧନୀ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରୁଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ସେଥିପାଇଁ ଆମେ କହିଲୁ ଯେ ସେ ଅମ୍ବାନୀଠାରୁ କମ୍ ନୁହଁନ୍ତି |