ଏହି ସୁନ୍ଦରୀ ମହିଳା Police କରୁଥିଲେ ଏପରି ‘ନଷ୍ଟ କାମ’, ସାମାନ୍ୟ ଭୁଲ ଯୋଗୁ ପଡିଗଲେ ଧରା…

ୟୁପିର ଫଜାବାଦରେ ଏକ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଏଠାରେ ଗାଡି ଯାଞ୍ଚ ବେଳେ ପୋଲିସ ଜଣେ ନକଲି ମହିଳା ପୁଲିସଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ କଥା ହେଉଛି ଇନ୍ସପେକ୍ଟରଙ୍କ ୟୁନିଫର୍ମ ପିନ୍ଧିଥିବା ଏହି ଝିଅଟି ବିନା ହେଲମେଟରେ ରାସ୍ତାରେ ଯାଉଥିଲା। ଏହି ନକଲି ମହିଳା ଇନ୍ସପେକ୍ଟରଙ୍କ ଭେଦ ସେତେବଳେ ଖୋଲିଲା ଯେତେବେଳେ ସେ ଯାଞ୍ଚ ସମୟରେ ପୋଲିସର ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେଇପାରିନଥିଲେ|

କଣ ପୁରା ଘଟଣା?: କଥା ଏହା କି ଯେ ଗାଡି ଯାଞ୍ଚ ସମୟରେ ପୋଲିସ ଜଣେ ନକଲି ମହିଳା ପୁଲିସକୁ ଧରିଛି। କୁହାଯାଉଛି ଯେ ସେ ସ୍କୁଟି ବିନା ହେଲମେଟରେ ଏକ ଡୋମିନେରିଂ ଷ୍ଟାଇଲରେ ବୁଲୁଥିଲେ। ବିନା ହେଲମେଟରେ ତାଙ୍କୁ ଦେଖି ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀମାନେ ତାଙ୍କୁ ଅଟକାଇଲେ ଏବଂ ସେ ପୋଲିସ ମାନଙ୍କ ସହ ଯୁକ୍ତି କରିବା ସହ ତାଙ୍କ ୟୁନିଫର୍ମର ଶକ୍ତି ଦେଖାଇବା ଆରମ୍ଭ କଲେ। ଯାହା ପରେ ମାମଲା ଅଧିକ ଆଗକୁ ବଢିଗଲା , ତା’ପରେ ବାସ୍ତବତା ବାହାରିଲା |

ଯେତେବେଳେ ଉଚ୍ଚ ପଦାଧିକାରୀମାନେ ତାଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରିଥିଲେ, ଝିଅଟି ନକଲି ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ବୋଲି ଜଣା ପଡିଲା । ଏହା ପରେ ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋଟୱାଲୀକୁ ନେଇ ପଚରାଉଚରା କରିଥିଲା। ପଚରାଉଚରା ପରେ ଏହା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯେ ଜଣେ ନକଲି ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଭାବରେ ସେ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଭୁଆଁ ବୁଲାଉଥିଲେ ।

ଘରୁ ମିଳିଲା ଏହି ସବୁ ଜିନିଷ: ଝିଅର ୟୁନିଫର୍ମରେ ରୁକମାନି ତିୱାରୀ ନାମକ ଏକ ନେମ ପ୍ଲେଟ ଥିଲା | ଯାହାକୁ ଆଧାର କରି ଅନୁସନ୍ଧାନ କରାଯାଇଥିଲା, ଓ ପରେ ଜଣାପଡିଥିଲା ଯେ ଏହି ନାମର କୌଣସି ମହିଳା ପୋଲିସ ଜିଲ୍ଲାରେ ପୋଷ୍ଟ କରାଯାଇ ନାହିଁ। ଏହି ଝିଅର ପ୍ରକୃତ ନାମ ହେଉଛି ସାନ୍ଧ୍ୟା ତିୱାରୀ ଏବଂ ସେ ଗୋଣ୍ଡା ଜିଲ୍ଲାର | ଏହି ଯୁବତୀ ଜଣକ ସହରର ଜାନୁରାର ତିଲକନଗରରେ ଏକ ଭଡା ଘରେ ରୁହନ୍ତି | ତାଙ୍କ ଭଡା ଘରେ ଖୋଜାଖୋଜିରେ ପୋଲିସ ଅନେକ ୟୁନିଫର୍ମ, ଷ୍ଟାର, ନେମ ପ୍ଲେଟ ଏବଂ ନକଲି ପରିଚୟ ପତ୍ର ପାଇଛି। ପଚରାଉଚରା ବେଳେ ଝିଅଟି ତାଙ୍କ ନାମ ସାନ୍ଧ୍ୟା ତିୱାରୀ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ସେ ନିଜକୁ ପୋଲିସ ବୋଲି କହି ଫଜାବାଦର ଏକ ଭଡା ଘରେ ରହୁଥିଲେ।

କିପରି ପଡିଲେ ଧାରା: ନଗର ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ଟମ୍ ନାକା ଛକରେ ଗାଡି ଯାଞ୍ଚ କରୁଥିଲା, ଯେତେବେଳେ ସ୍କୁଟର ଏହି ଝିଅକୁ ପୋଲିସ୍ ୟୁନିଫର୍ମ ପିନ୍ଧିଥିବାର ଦେଖି ପୋଲିସ୍ ଅଟକି ଯାଇଥିଲା। ବିନା ହେଲମେଟରେ ତାଙ୍କୁ ଦେଖି ପୋଲିସ୍ ତାଙ୍କୁ ଅଟକାଇଲା ଏବଂ ସେ ସେଠାରେ ଥିଲା କନେଷ୍ଟବଳ ଉପରେ ନିଜ ରୋବାବ ଝଡ଼ିବାକୁ ଲାହିଲେ । ଯାହା ପରେ ମାମଲା ଅଧିକ ଆଗକୁ ବଢିଗଲା ଏବଂ ଶେଷରେ ସତ କଥା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା | ଯେତେବେଳେ ଉଚ୍ଚ ପଦାଧିକାରୀମାନେ ତାଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରିଲେ, ଝିଅଟି ନକଲି ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ବୋଲି ଜଣା ପଡିଲା |

ଏହା ପରେ ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋଟୱାଲୀକୁ ନେଇ ପଚରାଉଚରା କରିଥିଲା। ପଚରାଉଚରା ପରେ ଏହା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯେ ଜଣେ ନକଲି ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ହେଇ ଲୋକ ମାନଙ୍କ ଉପରେ ନିଜର ଦାଦାଗିରି ଦେଖାଉଥିଲେ । ଫେସବୁକରେ ଏହା ଇନ୍ସପେକ୍ଟରଙ୍କ ୟୁନିଫର୍ମର ଅନେକ ଚିତ୍ର ମଧ୍ୟ ରଖିଛି, ଏହା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯେ ଏକ ନକଲି ପୋଲିସ ଭାବରେ ଏହା ଜଣେ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପ୍ରେମ ଜାଲରେ ଫାନ୍ଦରେ ପକାଉଥିଲା।