ଇଞ୍ଜିନିୟର ବାବୁଙ୍କର ATM କାର୍ଡ ଅଟକି ଗଲା ମେସିନରେ, ଟାଣିବାରୁ ବାହାରିଲା ଏମିତି ଜିନିଷ, ଦେଖି ବାବୁଙ୍କର ଉଡ଼ିଗଲା ହୋସ !

ବନ୍ଧୁଗଣ, ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଏଟିଏମ୍ ଅଛି, ତେବେ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ କାରଣ ନୋଏଡାରେ ଅବସ୍ଥିତ ଆକ୍ସିସ୍ ବ୍ୟାଙ୍କର ଏକ ଏଟିଏମରେ କ୍ଲିନ ଡିଭାଇସର ଏକ ମାମଲା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି | ଯେତେବେଳେ ସେ ଏଟିଏମ୍ ରୁ ଟଙ୍କା ଉଠାଇବାକୁ ପହଂଚିଥିଲେ ମେସିନରେ କ୍ଲିନ ଡିଭାଇସ୍ ମିଳିଲା | ସେ ନିଜ କାର୍ଡ ପୁରାଇବା ପରେ ଅଟକି ଯାଇଥିଲେ ସେତେବେଳେ ସେ ସନ୍ଦେହ କରିଥିଲେ | କାର୍ଡ ଟାଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବା ସମୟରେ ସେଥିରୁ ଏକ ଡିଭାଇସ ବାହାରିଥିଲା | ସେ ଏନେଇ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ବନ୍ଧୁମାନେ ଗ୍ରେଟର ନୋଏଡା କସନା କୋଟୱାଲି ଅଞ୍ଚଳର ଏସର ମାର୍କେଟରେ ଏକ ଆକ୍ସିସ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏଟିଏମ୍ ବୁଥ୍ ଅଛି, ଯେଉଁଠାରେ ଇଞ୍ଜିନିୟର ଅବଧେଶ ପାଣ୍ଡେ ତାଙ୍କ ଏଟିଏମ୍ କାର୍ଡ ନେଇ ଏହି ବୁଥରେ ସ୍ଥାପିତ ଏଟିଏମ୍ ମେସିନ୍ରୁ ଟଙ୍କା ଉଠାଇବା ପାଇଁ ଆସିଥିଲେ। ସେ ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ଏଟିଏମ୍ ମେସିନ୍ ପୁରାଇଥିଲେ, ତାଙ୍କ ଏଟିଏମ୍ କାର୍ଡ ମେସିନ୍ ଅଟକି ଯାଇଥିଲା | ଏଟିଏମ ମେସିନରେ ସ୍ଥାପିତ ଉପକରଣ ଉପରେ ସେ ସନ୍ଦେହ କରିଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ସେ ଡିଭାଇସ୍ ଭାଙ୍ଗି ଏହାକୁ ବାହାର କରିଦେଲେ, ସେମ ଦେଖିଲେ ଯେ ସେ ବାହାର କରିଥିବା ଡିଭାଇସ୍ ଏକ କ୍ଲୋନ୍ ଉପକରଣ, କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ସେ ଏହାକୁ ବିଶ୍ୱାସ କରିପାରିଲେ ନାହିଁ |

ଏହି କ୍ଲୋନ୍ ଡିଭାଇସରେ ଏଟିଏମ୍ କାର୍ଡର ସବିଶେଷ ତଥ୍ୟ ସେଭ ହୋଇଯାଏ, ଯେଉଁଥିରୁ ଅନ୍ୟ ଏକ କ୍ଲୋନ୍ ଏଟିଏମ୍ କାର୍ଡ ତିଆରି କରି ସହଜରେ ଟଙ୍କା ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରାଯାଇପାରିବ। ଅଭିଯୋଗ ପାଇବା ପରେ ପୋଲିସ ପୁରା ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ ଏହି ଉପକରଣ ସ୍ଥାପନ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜ ଯାଞ୍ଚ କରି ଚିହ୍ନଟ କରାଯିବ।

ଆଜିର ସମୟରେ, ଏହି ପ୍ରକାର ଠକେଇ ବହୁତ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି, ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଏଟିଏମରେ କିଛି ସନ୍ଦେହ କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ ତୁରନ୍ତ ଏହାକୁ ଯାଞ୍ଚ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସର୍ବଦା ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର ଏଟିଏମ୍ କାର୍ଡ ନମ୍ବର ଏବଂ CVV କୋଡ୍ କାହାକୁ ପ୍ରକାଶ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ |