ଯାହାଙ୍କୁ ଆଜି ଯାଏଁ ଆମେ ଭାବୁ ଥିଲେ ଜଣେ ଛୋଟ ମୋଟ ଅଭିନେତା, ସେ ବାହାରିଲେ ଫିଲ୍ମ ଜଗତର SuperStarଙ୍କ ପୁଅ, ଫଟୋ ଦେଖିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ…

ବର୍ତ୍ତମାନ ବଲିଉଡରେ ବହୁତ କିଛି ବଦଳି ଯାଇଛି, ଏବଂ ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ ଦେଖନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଦେଖିପାରିବେ ଯେ ବଲିଉଡ କିପରି ହଲିଉଡ ସହିତ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛି| ଆଜି, ଏହି ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ, ଆପଣ ଗୋଟିଏରୁ ଗୋଟିଏ ଏଭଳି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଦେଖିଥିବେ ଯାହା ପ୍ରକୃତରେ ଉତ୍କୃଷ୍ଟମାନର ହୋଇଛି ଏବଂ ଏଥିରେ ସବୁଠାରୁ ବଡ ହାତ ହେଉଛି ବଲିଉଡ ଅଭିନେତାମାନଙ୍କ କାରଣରୁ, କିମ୍ବା ସେମାନଙ୍କ କାରଣରୁ ଯେଉଁମାନଙ୍କ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ଅଭିନୟ ଦ୍ୱାରା ହିଁ ବଲିଉଡର ନାମ ସବୁଆଡେ ନିଆଯାଏ|

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ବଲିଉଡର ଜଣେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଭିନେତାଙ୍କ ପୁଅ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯିଏ ଏହି ସମୟରେ ବଲିଉଡରେ ବହୁତ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଛନ୍ତି। ହଁ, ଆଜି ଆମେ ରାଜକୁମାରଙ୍କ ପୁଅ ବିଷୟରେ କହୁଛୁ, ଯଦିଓ ରାଜକୁମାର 3 ଜୁଲାଇ 1996 ରେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କ ପୁଅ ବଲିଉଡରେ ବହୁ ନାମ ଅର୍ଜନ କରୁଛନ୍ତି। ଏକ ସମୟ ଥିଲା ଯେତେବେଳେ ରାଜ କୁମାରଙ୍କର ଅନେକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପାଇଁ ଲୋକମାନେ ପାଗଳ ଥିଲେ ଏବଂ ଆଜି ମଧ୍ୟ ଲୋକମାନେ ସେହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଗୁଡ଼ିକୁ ଭୁଲି ନାହାଁନ୍ତି| କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି ରାଜକୁମାରଙ୍କ ପୁଅ ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କଠାରୁ କମ୍ ନୁହଁନ୍ତି ଏବଂ ସେ ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କ କଳାର ଉତ୍ତରାଧିକାରୀ। ପୁରୁ ରାଜକୁମାର ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ପରି ଲୋକପ୍ରିୟ। ପୁରୁ ରାଜକୁମାର ଜଣେ ଭାରତୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଅଭିନେତା।

ସେ ସ୍ୱର୍ଗତ ଭେଟେରାନ୍ ଅଭିନେତା ରାଜକୁମାରଙ୍କ ପୁଅ| ରାସ୍ତାରେ ଶୋଇଥିବା ଅନେକ ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ହୋଇଥିଲା ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ସେ ହିଟ୍ ଏଣ୍ଡ ରନ୍ ମାମଲାରେ ମଧ୍ୟ ଗିରଫ ହୋଇଥିଲେ। ତେବେ ତାଙ୍କୁ କେବେ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରାଯାଇ ନାହିଁ। ପୁରୁ ରାଜକୁମାର ଅଭିନେତା ରାଜ କୁମାର ଏବଂ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଗାୟତ୍ରୀଙ୍କ ପୁଅ। ସେ ତିନି ଭାଇଭଉଣୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜ୍ୟେଷ୍ଠ|ପୁରୁ ରାଜକୁମାର ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ପରି ବହୁତ ପ୍ରସିଦ୍ଧ| ହିଟ୍ ଆଣ୍ଡ ରନ୍ ମାମଲାରେ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ଫୁଟପାଥରେ ଶୋଇଥିବା ଅନେକ ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା| ତେବେ ତାଙ୍କୁ କେବେ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରାଯାଇ ନାହିଁ।

ସୂଚନା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ କହି ରଖୁଛୁ ଯେ, ପ୍ରାୟ ଚାରି ଦଶନ୍ଧି ଧରି ଚାଲିଥିବା କ୍ୟାରିଅରରେ ରାଜ କପୁର ପ୍ରାୟ 200 ଟି ଫିଲ୍ମ କରିଛନ୍ତି। ସେ 1954 ମସିହାରେ କନ୍ନଡ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ବେଦର କନ୍ନପ୍ପା ସହିତ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ ଏବଂ ସେବେଠାରୁ ତାଙ୍କର ପୁରା ଜୀବନ କନ୍ନଡ ସିନେମା ପାଇଁ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ହୋଇଥିଲା| କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ସେ ତାମିଲ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ଶ୍ରୀ କାଲାହାଷ୍ଟିଶ୍ୱର ମହାତ୍ମା’ରେ ମଧ୍ୟ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ସେ ଜଣେ ଲୋକପ୍ରିୟ ଗାୟକ ଥିଲେ ଏବଂ ପ୍ରାୟ 300 ଗୀତ ଗାଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ପଦ୍ମ ଭୂଷଣ ଏବଂ ଦାଦାସାହେବ ଫାଲକେ ସମ୍ମାନ ଦ୍ୱାରା ପୁରସ୍କୃତ କରାଯାଇଛି।

ପୁରୁ ବଲିଉଡରେ ଫିଲ୍ମ ‘ବାଲ ବ୍ରହ୍ମଚାରି’ ରୁ ନିଜ ଅଭିନୟ ଜୀବନ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଯାହାକୁ ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରିଥିଲେ,କିନ୍ତୁ ରାଜକୁମାରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର କିଛି ମାସ ପରେ ତାଙ୍କର ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିଲା|

କିନ୍ତୁ ସେହି ସମୟରେ, ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ରିଲିଜ୍ ହେବା ପରେ ପୁରୁ ପ୍ରାୟ 3 ବର୍ଷର ବିରତି ନେଇଥିଲେ, ଯାହା ପରେ ସେ 2000 ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ହାମାରା ଦିଲ ଆପକେ ପାସ୍ ହେ’ରେ ଭିଲାନ୍ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ|ଏହା ପରେ ସେ ଅନେକ ବି-ଗ୍ରେଡ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିବା ପରେ ସେ ମଲ୍ଟି ଷ୍ଟାର୍ ଫିଲ୍ମ LOC କାର୍ଗିଲ୍ (2003) ରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ|