ଯେତେବଳେ ଇଣ୍ଟରଭିଉରେ ଝିଅଟିକୁ ପଚାରିଦେଲେ ଏପରି ପ୍ରଶ୍ନ, ମିଳିଲା ଏପରି ଉତ୍ତର ଶୁଣିକି ସାର ହେଇଗଲେ ପାର …

ଆଜିର ସମୟରେ, ସମସ୍ତେ ଆଗକୁ ବଢିବା କୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ସମସ୍ତେ ଅଧ୍ୟୟନ ସମାପ୍ତ କରିବା ପରେ ସରକାରୀ ଚାକିରି କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଆମେ ଏହା ମଧ୍ୟ ଜାଣୁ ଯେ ଏହା ଏତେ ସହଜ ନୁହେଁ | କାରଣ ଆଜିର ଯୁଗରେ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଏତେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ଯେ ସଫଳତା ପାଇବା ପାଇଁ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଅନେକ ପ୍ୟାପଡ୍ କରିବାକୁ ପଡିବ I ଠିକ୍ ସେହିପରି ମୋତେ କୁହ ଯେ ଯଦି ତୁମେ ଏକ ସରକାରୀ ଚାକିରିରେ ଉଚ୍ଚ ପଦବୀ ପାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛ, ତେବେ ଏହାର ପ୍ରକ୍ରିୟା ବହୁତ କଷ୍ଟକର |

ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ଲିଖିତ ପରୀକ୍ଷା ଦେବାକୁ ପଡିବ ଯାହାକି ବହୁତ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ, କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣ ପରୀକ୍ଷାରେ ଉତ୍ତୀର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଛନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ପରେ, ସାକ୍ଷାତକାର ପ୍ରକ୍ରିୟା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପାସ୍ କରିବା କଥା ନୁହେଁ, ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଅତିରିକ୍ତ ଚିନ୍ତା ଶକ୍ତି ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ ଏବଂ ଅତିରିକ୍ତ ପ୍ରତିଭା ରହିବା ଉଚିତ୍, କେବଳ ସେତେବେଳେ ଆପଣ ଏହାକୁ ପାସ୍ କରିପାରିବେ | ତେବେ ଚାଲନ୍ତୁ ଆଲୋଚନା କରିବା ଏହି ସମ୍ବନ୍ଧିତ କିଛି ପ୍ରଶ୍ନ ଓ ଉତ୍ତର ବିଷୟ ରେ I

ପ୍ରଶ୍ନ: ନାରୀର ଏପରି କେଉଁ ରୂପ ଅଛି ଯାହାକୁ ସମସ୍ତେ ଦେଖନ୍ତି କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ କେବେ ଦେଖି ପାରିବେ ନାହିଁ?
ଉତ୍ତର: ବିଧବା ରୂପ |

ପ୍ରଶ୍ନ: କୁହନ୍ତୁ ଏପରି କେଉଁ ଜିନିଷ ଅଛି ଯାହାକୁ ଯିଏ କିଣିଥାଏ ସିଏ ପିନ୍ଧେ ନାହିଁ ଓ ଯିଏ ପିନ୍ଧେ ସିଏ କେବେ କିଣେ ନାହିଁ?
ଉତ୍ତର: କଫନ

ପ୍ରଶ୍ନ: କୁହନ୍ତୁ ଏପରି କେଉଁ ଜିନିଷ ଅଛି ଯାହାକୁ ଖାଇବା ପାଇଁ କିଣାଯାଇଥାଏ କିନ୍ତୁ ଖାଇ ହେଇ ନଥାଏ ?
ଉତ୍ତର: ପ୍ଲେଟ୍ |

ପ୍ରଶ୍ନ: ଜଣେ ପୁରୁଷ କିପରି ଆଠ ଦିନ ଶୋଇ ନଥାଏ?
ଉତ୍ତର: କାରଣ ମଣିଷ ରାତିରେ ଶୋଇଥାଏ, ତେବେ ଦିନରେ ଶୋଇବାର ଆବଶ୍ୟକତା କ’ଣ?

ପ୍ରଶ୍ନ: କୁହନ୍ତୁ କି ଚତୁର୍ଥୀ ରାତିରେ ସ୍ତ୍ରୀ ନିଜ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ କ’ଣ ଦେଇଥାଏ ?
ଉତ୍ତର: କେଶର ମିଶା କ୍ଷୀର |