ପ୍ରେମରେ ଧୋକା ମିଳିଲା ତ ଆତ୍ମ-ହତ୍ୟା କରିଦେଲେ ଏହି ଲୋକପ୍ରିୟ TV ଅଭିନେତ୍ରୀ, ଘରେ ଘରେ ପରିଚିତ, ଦେଖିଲେ ବିଶ୍ୱାସ କରିପାରିବେ ନାହିଁ

ବନ୍ଧୁଗଣ, କିଛି ସମୟ ଧରି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜଗତ ଏବଂ ଟିଭି ଜଗତର ଅଭିନେତାମାନଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବାର ଖବର ଆସୁଛି| ଯେଉଁଥିରେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ମାମଲା ଆଜିକାଲି ହେଡଲାଇନ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି ଯେଉଁଥିରେ ଅନେକ ଲୋକ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି। ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପରି ଟିଭି ଜଗତର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତ୍ରୀ ପ୍ରତ୍ୟୁଷା ବାନାର୍ଜୀ ମଧ୍ୟ ନିଜ କ୍ୟାରିୟର ଶୀର୍ଷରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ଆଜି ପ୍ରତ୍ୟୁଷାଙ୍କ ଜନ୍ମ ବାର୍ଷିକୀ|

ପ୍ରତ୍ୟୁଷା ବାନାର୍ଜୀ 10 ଅଗଷ୍ଟ 1991 ରେ ଝାଡଖଣ୍ଡର ଜାମସେଦପୁରରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ଟିଭିରେ କାମ କରିବାର ଇଚ୍ଛା ପ୍ରତ୍ୟୁଷାଙ୍କୁ ମୁମ୍ବାଇ ଆଣିଥିଲା| ସେ ନିଜେ କେବେ ଭାବି ନଥିଲେ ଯେ ସେ ଦର୍ଶକଙ୍କ ଏତେ ପ୍ରିୟ ହେବେ ଯେ ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ନିଜ ପରିବାରର ଅଂଶ ଭାବରେ ଭାବିବା ଆରମ୍ଭ କରିବେ| ପ୍ରତ୍ୟୁଷା 2010 ରେ ରକ୍ତ ସମ୍ବନ୍ଧରୁ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିଅର୍ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ | ସେହି ବର୍ଷ ସେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ସିରିଏଲ ୟେ ରିସ୍ତା କିୟା କେହଲତା ହେ ରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ପରେ ପ୍ରତ୍ୟୁଷା ବାନାର୍ଜୀ ହିଟ୍ ସିରିଏଲ୍ ବାଲିକା ବଧୂ ପାଇଁ ମନୋନୀତ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ସେ ଏହି ସିରିଏଲ ଜରିଆରେ ଘରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ହୋଇଥିଲେ।


ବାଳିକାବଧୂ ପରେ ପ୍ରତ୍ୟୁଷା ବାନାର୍ଜୀ ଟିଭି ରିଆଲିଟି ସୋ ଝଲକ ଦିଖଲା ଜା’ରେ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଭାବରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ସେଠାରେ ସେ ତାଙ୍କ ନୃତ୍ୟ ସହିତ କମାଲ କରିଦେଇ ଥିଲେ| ତା’ପରେ ସେ ଟେଲିଭିଜନର ସବୁଠାରୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଶୋ ବିଗ୍ ବସ୍ ର ଏକ ଅଂଶ ହୋଇଥିଲେ | ଏଠାରେ ସେ ପ୍ରାୟ 63 ଦିନ ଘରେ ରହିଥିଲେ| ପ୍ୟାର୍ ତୁନେ କାୟା କିଆ, ସାବଧାନ ଇଣ୍ଡିଆ, ହମ୍ ହେନ୍ ନା, କୌନ ବାନେଗା କ୍ରୋରେପାଟୀ, ସସୁରାଲ୍ ସିମର କା, ସୌରାଗିନି, କୁମକୁମ ଭାଗ୍ୟ ଭଳି ସିରିଏଲରେ ପ୍ରତ୍ୟୁଶା ରେ ନିଜର ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ|

କ୍ୟାରିୟର ମଧ୍ୟଭାଗରେ ପ୍ରତ୍ୟୁଷାଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନ ବଦଳିଗଲା|ଅଗଷ୍ଟ 2015 ରେ ବ୍ୟବସାୟୀ ମାକ୍ରାନ୍ ମାଲହୋତ୍ରାଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ ଭାଙ୍ଗିବା ପରେ ପ୍ରତ୍ୟୁଷା ଅଭିନେତା ତଥା ନିର୍ମାତା ରାହୁଲ ରାଜ ସିଂଙ୍କୁ ଡେଟିଂ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। 1 ଏପ୍ରିଲ 2016 ରେ ପ୍ରତ୍ୟୁଷା ବାନାର୍ଜୀ ତାଙ୍କ ଫ୍ଲାଟରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ଏହି ଖବର ଶୁଣିବା ପରେ କେହି ଏହାକୁ ବିଶ୍ୱାସ କରିପାରୁନଥିଲେ। ତାଙ୍କର ପ୍ରତ୍ୟେକ ପ୍ରଶଂସକ ପାଇଁ ଏହା ଏକ ବଡ଼ ଝଟକା ଥିଲା| ସମସ୍ତଙ୍କ ମନରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଥିଲା ଯେ ପ୍ରତ୍ୟୁଷା ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରର ଶୀର୍ଷରେ ମୃତ୍ୟୁର ରାସ୍ତାକୁ କାହିଁକି ବାଛିଥିଲେ?

ପ୍ରତ୍ୟୁଷା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ପଛରେ ଅନେକ କାରଣ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଏହାର ଅନ୍ୟତମ କାରଣ ହେଲା ତାଙ୍କ ପ୍ରେମିକ ରାହୁଲ ରାଜଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ସମ୍ପର୍କ ବିଗିଡି ଯାଇଥିଲା। ଏହା ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଉଛି ଯେ ରାହୁଲ ପ୍ରତ୍ୟୁଷାଙ୍କ ମୋବାଇଲ୍ ସହିତ ଅଦୃଶ୍ୟ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ରାହୁଲ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସକୁ ଦେଇଥିବା ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ଭୟଭୀତ, ତେଣୁ ମୁଁ ପୋଲିସ ସୂଚନା ଦେଇ ନାହିଁ। ଉକ୍ତ ବିବୃତ୍ତିରେ ରାହୁଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରତ୍ୟୁଷା ଏକ ମାସ ଧରି ଚାପରେ ଥିଲେ।