ତାରରେ ଫସି ଯାଇଥିଲା ମାଙ୍କଡ଼ ଛୁଆ, ମା ନିଜ ଜୀବନକୁ ବାଜି ଲଗାଇ ବଞ୍ଚାଇଲେ, ଭିଡିଓ ଦେଖିବା ପରେ କହିବେ ‘ମା ତ ମା ହେଇଥାଏ’

ମା ର ପ୍ରେମ କାହା ସହିତ ତୁଳନା କରାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ | ମା ର ସାରା ଦୁନିଆରେ ସବୁଠାରୁ ପ୍ରିୟ ତାର ସନ୍ତାନ ହୋଇଥାଏ | ଜଣେ ମା ନିଜ ସନ୍ତାନର ଯତ୍ନ ଏବଂ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଯେକୌଣସି ସ୍ତରକୁ ଯାଇପାରେ | ଯେତେବେଳେ ପିଲାଟିକୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଏ, ସେତେବେଳେ ସେ ନିଜ ଜୀବନକୁ ବିପଦରେ ପକାଇଥାଏ | ତା’ପରେ ମା ମନୁଷ୍ୟ କିମ୍ବା ପଶୁ, ଏହି ଦୁଇଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କୌଣସି ପାର୍ଥକ୍ୟ ନାହିଁ | ଆଜିକାଲି ଏହାର ଏକ ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓରେ ଏହାର ଏକ ଉଦାହରଣ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି |

ତାରରେ ଫସି ରହିଗଲା ମାଙ୍କଡ଼ ଛୁଆ
ଆଜିକାଲି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏକ ଭିଡିଓ ବହୁତ ପସନ୍ଦ ହେଉଛି | ଏହି ଭିଡିଓରେ ଆମେ ଦେଖିପାରୁଛୁ ଯେ କିଛି ମାଙ୍କଡ଼ ଏକ ଉଚ୍ଚ କୋଠାର ଛାତ ଉପରେ ବସିଛନ୍ତି | ଏହି ଛୋଟ ମାଙ୍କଡ଼ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ଛାତଠାରୁ ଦୂରରେ ଥିବା ତାରରେ ଲାଗିଛି | ଏହି ଛୋଟ ମାଙ୍କଡ଼ ଦେଖିବାକୁ ବହୁତ ଭୟଭୀତ | ତାର ଏବଂ ଘରର ଛାତ ମଧ୍ୟରେ ଦୂରତା ହେତୁ ସେ ଡେଇଁବାକୁ ସାହସ କରେ ନାହିଁ | ଯଦି ଏହା ହଜିଯାଏ ତେବେ ତଳେ ପଡ଼ିଯିବା କିମ୍ବା ମରିବାର ଆଶଙ୍କା ଥାଏ |

ନିଜ ପିଲାଙ୍କ ଜୀବନ ବିପଦରେ ଥିବା ଦେଖି ସେ ମାଙ୍କଡର ମା’ଠାରୁ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତି ନାହିଁ। ତା’ର ପିଲାଟି କୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ, ସେ ଏକ ବଡ ବିପଦ ମଧ୍ୟ ନେଇ ତାରରେ ବାଉନ୍ସ କରେ | ତେବେ ପ୍ରଥମ ପ୍ରୟାସରେ ମା ପିଲାଟିକୁ ଧରିବାରେ ସକ୍ଷମ ନୁହଁନ୍ତି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସେ ପୁଣି ତାର ଉପରେ ଡେଇଁପଡନ୍ତି। ଏହା ପରେ, ମା ଶୀଘ୍ର ପିଲାଟିକୁ ଧରି ଏହାକୁ ନେଇ ଛାତ ଉପରକୁ ଡେଇଁପଡେ | ମା’ର ଏହି ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଦେଖି ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ସମସ୍ତ ଲୋକ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥିଲେ | ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବହୁତ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି।

ଭିଡିଓ ଦେଖନ୍ତୁ
ଏହି ଭିଡିଓ ଟ୍ୱିଟରରେ ଇଣ୍ଡିଆନ ଫରେଷ୍ଟ ସର୍ଭିସ (ଆଇଏଫଏସ) ପରଭେନ କାସୱାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସେୟାର କରାଯାଇଛି। ଏହି ଭିଡିଓ ସେୟାର କରି ସେ କ୍ୟାପସନରେ ଲେଖିଛନ୍ତି, “ମା ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଫେଲ କିପରି ହେବ? ”


ଏହି ଭିଡିଓ ଦେଖିବା ପରେ ଏହା ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛି ଯେ ତାଙ୍କ ମା ହେଉଛି ଏକ ଶିଶୁ ପାଇଁ ସବୁଠାରୁ ବଡ ପ୍ରତିରକ୍ଷା କବଚ ଅଟେ | ଯେତେବେଳେ ମା’ର ମା ଜାଗ୍ରତ ହୁଅନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ବହୁତ ବଡ଼ ଶୋଷଣ ହୁଏ | ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ମା’ଙ୍କ ଏହି ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଲୋକମାନେ ବହୁତ ଉପଭୋଗ କରୁଛନ୍ତି | ଯିଏ ଏହି ଭିଡିଓ ଦେଖିଛି, ସେ ମାଙ୍କଡକୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶଂସା କରିପାରିବ ନାହିଁ |

ବାସ୍ତବରେ, ଆପଣ ଏହି ଭିଡିଓକୁ କିପରି ପସନ୍ଦ କଲେ, ଆମକୁ ମନ୍ତବ୍ୟରେ ଜଣାନ୍ତୁ | ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଯଦି ଆପଣ ଏହି ଭିଡିଓକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି, ଏହାକୁ ଅଂଶୀଦାର କରିବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ | ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଏହିପରି ଅନେକ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି ଯେଉଁଥିରେ ଏକ ପଶୁ ନିଜ ପିଲାକୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ବହୁତ ଗତି କରିଥାଏ। ଆଜିକାଲି, ତାଲା ଯୋଗୁଁ ମାନବ ଜନସଂଖ୍ୟା ରାସ୍ତାରେ କ୍ୱଚିତ୍ ଦେଖାଯାଏ, ତେଣୁ ସହରର ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ପଶୁମାନଙ୍କର ଗତିବିଧି ବୃଦ୍ଧି ପାଇଲା |